Czy odżywka białkowa na noc przynosi jakieś korzyści?

Tyle mówi się o spożywaniu białka w ciągu dnia, ale czy odżywka białkowa na noc jest warta uwagi? Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli chodzi o osoby, które na co dzień bardzo intensywnie trenują. Czas przyjrzeć się korzyściom, jakie płyną ze spożywania shakeów białkowych przed spaniem.

Wzrost masy mięśniowej

Nawet doświadczeni sportowcy zapominają często o tym, że podczas wieczornego wypoczynku narażeni są na rozpad tkanki mięśniowej. Dlaczego? Podczas snu nie ma się praktycznie do czynienia ze stymulacją wzrostu mięśnia. W ciągu dnia jest ona znacznie większa. Odżywka białkowa na noc jest w stanie temu zapobiec. To dzięki niej i dzięki temu, że jelita prawidłowo funkcjonują również w nocy, ma się szansę na to, aby utrzymać masę mięśniową na prawidłowym poziomie, a także doprowadzić do jej wzrostu. Mięśnie będą pobudzone do stymulacji podczas snu.

odżywka białkowa na noc

Utrata wagi

Jest to na pewno szczególna uwaga dla osób, którym zależy na utracie wagi. Odżywka białkowa na noc pomaga również przyspieszyć metabolizm – także podczas snu. Człowiek ma często to do siebie, że budzi się w nocy po to, aby udać się do lodówki, aby coś zjeść. Spożywanie szejka białkowego powstrzymuje nagłe napady głodu – także w ciągu dnia. Należy pamiętać o tym, że nocne podjadanie jest bardzo szkodliwe, niwecząc wszystkie osiągnięte do tej pory efekty. Spożywanie odżywki białkowej na noc jest bardzo pomocne, dlatego warto włączyć ją do swojej codziennej diety, świadomie przyjmując preparaty, które są bezpieczne dla organizmu ludzkiego.