Gainer – dlaczego jest lepszy od odżywki białkowej?

Suplementacja białka jest ważna dla sportowców, a także dla osób ćwiczących rekreacyjnie. Składnik ten jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a także do budowania masy mięśniowej. Dziennie powinniśmy spożywać około 2 gramy białka na każdy kilogram masy ciała. Często nie mamy czasu na przygotowanie zbilansowanych posiłków, dlatego sięgamy po odżywki białkowe.

Dlaczego gainer jest lepszy od odżywki białkowej?

Gainer to odżywka węglowodanowo-białkowa. Zawartość białka w suplementach tego typu to około 20-40%. Resztę zajmują węglowodany zarówno proste, jak i te złożone. Gainery są lepszą opcją szczególnie dla osób, które mają problem z przybraniem masy mięśniowej, gdyż dostarczają więcej kalorii w jednej porcji. Jest to również dobra alternatywa dla posiłku potreningowego. Białko wpłynie na wzrost tkanki mięśniowej, a węglowodany uzupełnią zapasy glikogenu w mięśniach. Jeśli spożyjemy zwykłą odżywkę, to część białka zostanie wykorzystania jako źródło energii.

Jaki gainer na masę wybrać?

W wyborze powinniśmy się kierować przede wszystkim składem. Im więcej kalorii w porcji, tym łatwiej będzie nam nabierać masy mięśniowej. Jeśli mamy problem z przytyciem, to powinniśmy wybrać gainer o zawartości białka około 20%.

Wysokiej jakości gainery oraz inne suplementy można znaleźć na ŚwiatSupli.pl.