Suplementy dla początkujących

Dopiero rozpoczynasz przygodę z dietą oraz ćwiczeniami i nie wiesz, od czego zacząć? Boisz się, że nie uda ci się osiągnąć zamierzonych efektów? Chciałabyś sięgnąć po suplementy, ale nie wiesz jakie? Spieszymy z odpowiedziami!

Początek

Przede wszystkim musisz dobrze ustalić swoje cele, a na tej podstawie plan treningowy. Na początku dobrze jest się zmierzyć i zważyć, żeby móc obserwować efekty. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie treningów z trenerem personalnym. Zadba on o twoją technikę, co pozwoli uniknąć kontuzji i pomoże osiągnąć zamierzone założenia. Kolejna sprawa to zdrowa i zbilansowana dieta. Jeśli chcesz przybrać na masie, musisz zadbać o nadwyżkę kaloryczną. Jeśli chcesz schudnąć- o ujemny bilans kaloryczny. Dla ustalenia swojej podaży kalorycznej najprościej jest użyć dedykowanego kalkulatora.

Suplementacja

Dobrym pomysłem jest uzupełnienie diety i treningu odpowiednią suplementacją. Najbardziej popularna jest odżywka białkowa i z powodzeniem możesz rozpocząć jej stosowanie. Następnie dopasuj odpowiednie suple do swojego celu. Wykorzystaj np. 4+ Nutrition suplementy. Dobrym pomysłem będzie zażywanie kreatyniny, BCAA, kolagenu. Jeśli chcesz schudnąć, sięgnij po spalacze tłuszczu. Dietę warto uzupełnić też o witaminy. Zwłaszcza polecane są specjalnie dedykowane sportowcom.

Podsumowując:

  • zdrowa dieta
  • trening
  • suple: białko, BCAA, kreatyna, kolagen, witaminy, spalacze