Czy warto jest stosować boostery azotowe?

Uczęszczając na siłownię i poddając się ostremu treningowi za każdym razem prędzej czy później dozna się uczucia tak zwanej „pompy mięśniowej”. Zresztą to głownie dlatego uczęszcza się na siłownię. Treningi mają się przyczynić do zwiększenia masy mięśniowej a zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Najlepiej jak efekty treningowe przychodzą szybko, wtedy efekt jest od razu widoczny i nie ma uczucia zniechęcenia. 

Pomocne boostery azotowe

Ćwicząc regularnie dobrze jest dodatkowo wspomagać się odpowiednimi środkami czyli różnego rodzaju boosterami azotowymi. Ich działanie jest proste, wspomagają efekt „pompowania mięśni” oraz pomagają utrzymać mięśnie w odpowiednim stanie. 

Najbardziej znane związki i ich działanie

Najbardziej znane i popularne związki boostujące to: arginina, cytrulina czy agmatyna. Związki te są odpowiedzialne za aktywację w organizmie syntazy NO, czyli w skrócie pobudzają działanie śródbłonka, który z kolei jest odpowiedzialny za stworzenie” pompy mięśni”.

Proponowane na rynku preparaty

Proponowane na rynku boostery azotowe to preparaty oferowane w formie kapsułek, tabletek, proszków czy płynów. Można wybrać pojedynczy preparat jak również odpowiednią mieszankę kilku preparatów. Najczęściej do podstawowego składu dodane są dodatkowo takie substancje jak: tauryna, kofeina, beta-alanina.

Dodawane są także związki budujące i regulujące ilość potrzebnej i dostępnej energii metabolicznej czyli wszelkiego rodzaju węglowodany, witaminy czy kreatyna. Substancje są bardzo popularne i często stosowane.