Białkowe odżywki stosowane w sportach siłowych

Siłownie i kluby fitness cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Jednak, aby uzyskać wymarzoną figurę lub muskulaturę, same ćwiczenia nie wystarczą.

Odżywki w sportach siłowych

Sporty siłowe są bardzo wymagającym rodzajem aktywności fizycznej. Obowiązkiem każdego sportowca jest utrzymanie zbilansowanej diety. Dzięki niej organizm otrzymuje wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Jednak przy intensywnych ćwiczeniach na siłowni oraz w trakcie przygotowań do zawodów kulturystycznych, sama dieta nie wystarczy. Należy wówczas sięgnąć po odpowiednie suplementy i odżywki białkowe. Dzięki nim zwiększy się przyrost masy mięśniowej i ogólna wydolność organizmu.

Jak działa odżywka z dużą zawartością białka?

Białko dla sportowca ma za zadanie dostarczyć do organizmu dodatkową ilość protein. Stosowanie wysokiej jakości białka, ma wpływ na szybszy przyrost mięśni.
Kolejną zaletą jest ogólny skład odżywek. Zazwyczaj zawierają one wiele minerałów i przede wszystkim – aminokwasy. Tak skomponowana odżywka białkowa pomaga zredukować tłuszcz oraz pomaga w regeneracji organizmu po wysiłku.

Prawidłowe zestawy składników odżywczych dla osób uczęszczających na siłownie

Sportowiec uprawiający sporty siłowe oraz często korzystający z ćwiczeń na siłowni, musi dostarczać prawidłowe parametry składników odżywczych do swojego organizmu. Oprócz zwiększonej ilości białek – przyjmowanych wraz z odżywką białkową – ważne są też inne elementy. Przede wszystkim węglowodany, które dają potrzebną do działania energię.